• Duyurular
  • Submission

    Manuscript submission for our 2020 issues has 

    ended. Thank you for your interest.


    kısaltılmış ad

    Dergimizin kısaltılmış adı:

    folk/ed. Derg,

    ----------------------------


    2020 sayıları

    2020 yılı sayılarımızın makale

    kabulü sona ermiştir.

    Gösterilen ilgi için teşekkür ederiz.


    Özet/Summary

    Dergimize gönderilecek 

    Türkçe makalelerde 

    750-1000 kelimeden oluşan ingilizce ÖZET(SUMMARY)

    bulunması gerekmektedir.

     


    İlhan Başgöz'ün iletisi

    Dergimizin 100. sayısını kendisine ayırdığımız değerli bilim insanı

    Prof.Dr. İlhan Başgöz'ün

    görüntülü  teşekkür ve

    tebrik iletisi için:

    https://www.youtube.com/watch?v=KamybSbjEg0&t=2s


    25 Yılın Öyküsü

    Dergimizin 25 yıllık

    geçmişini

    özetleyen görsel için:

    https://youtu.be/8HmYFqu3so4

    **********

     


    APA 7 uygulaması

    101. sayıdan itibaren

    makalelerin

    APA 7 sürümüne göre

    düzenlenmesini rica ediyoruz.

    Teşekkür ederiz.

    *****


    APA 7th Edition Style Guidelines

    *******

    As of the 101st issue, please follow APA 7th Edition guidelines in your manuscripts.

    Thank you.

    *******


    Orcid koşulu

    Ulakbim- TR-Dizin kuralı olarak yazarlarımızın

    makaleleriyle

    birlikte ORCID ID

    kayıtlarını da

    göndermelerini

    rica ediyoruz.


    ICI Master List


    Ithenticate / Turnitin denetimi:

    Dergimize gönderilen makaleler

    Ithenticate ve/veya Turnitin

    programlarında incelendikten

    sonra

    işleme alınmaktadır.

    -----------------------

     


    Yayım Takvimi

    Şubat 2020-1 / 101. sayı

    Mayıs 2020-2 / 102. sayı

    Ağustos 2020-3 / 103. sayı

    Kasım 2020-4 / 104. sayı

    **************


    Makale Takip Sistemi

    Dergimize makale gönderilmesi ve sonraki tüm işlemler,

    sitemizdeki

    Makale Takip Sistemi

    üzerinden

    gerçekleştirilmektedir.

    **************


Danışma Kurulu


Kubilay Aktulum (Hacettepe Üniversitesi- aktulum@hacettepe.edu.tr) TÜRKİYE

 Ingeborg Baldauf (Humboldt Universitat- ingeborg.baldauf@rz.hu-berlin.de) ALMANYA

llhan Başgöz (Em. Öğr.Üyesi- turkish@indiana.edu) TÜRKİYE

Hande Birkalan-Gedik (Johann Wolfgang-Goethe Universität - Institut für Kulturanthropologie und Europäische Ethnologie- birkalan-gedik@em.uni.frankfurt.de) ALMANYA

Fuat Bozkurt (Akdeniz Üniversitesi  - fbozkurt@akdeniz.edu.tr) TÜRKİYE

Bernt Brendemon (Universitas Oslo - bernt.brendemoen@ikos.uio.no) NORVEÇ

Özkul Çobanoğlu (Hacettepe Üniversitesi - ozkul@hacettepe.edu.tr.) TÜRKİYE

Nurettin Demir (Hacettepe Üniversitesi - demir@hacettepe.edu.tr) TÜRKİYE

John H. McDowell (mcdowell@indiana.edu) AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ

Ali Duymaz (Balıkesir Üniversites - aduymaz@balikesir.edu.tr) TÜRKİYE

Nevzat Gözaydın (Ankara Üniversitesi -  gozaydın@tdk.org.tr) TÜRKİYE

Tuğrul İnal (Hacettepe Üniversitesi - tinal@hacettepe.edu.tr) TÜRKİYE

 Kurtuluş Kayalı (Ankara Üniversitesi - ankara@ankara.edu.tr) TÜRKİYE

Jaklin Kornflit (Syracuse University - kornfilt@syr.edu)  AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ

Muhtar Kutlu (Ankara Üniversitesi - mkutlu@ankara.edu.tr) TÜRKİYE

Eva Kincses Nagi (Szeged Universitat- evakincsesnagy@gmail.com) MACARİSTAN

Eunkyung Oh (Dongduk Women’s University - euphra33@hanmail.net) GÜNEY KORE CUMHURİYETİ

Metin Özarslan (Hacettepe Üniversitesi - metino@hacettepe.edu.tr) TÜRKİYE

Ufuk Özdağ (hacettepe Üniversitesi -  ozdag@hacettepe.edu.tr) TÜRKİYE

Jonathan Stubbs (Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi- jstubbs@ciu.edu.tr) KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ

Mária Ivanics (Szeged University- res13986@helka.iif.hu) MACARİSTAN.



Adres :Cyprus International University Lefkoşa/Nicosia
Telefon :(392)6711111-2601/2600 Faks :(392) 671 1165
Eposta :folkloredebiyat@ciu.edu.tr